ez mind van nálunk:

- három étterem (wifivel),
- szálláslehetőségek,
- benzinkút (LPG is),
- háziorvos,
- fogorvos,
- gyógyszertár,
- négy élelmiszerbolt,
- két műszaki bolt,
- posta központ,
- két ATM,
- két játszótér,
- múzeumok (Csillagvár, Tájház),
- téglagyár (Wienerberger),
- Dél-Balaton Mezőgazdasági Zrt.,
- vízpalackozó üzem (Garai),
- sörgyártó üzem (Sörművek),
- autószerelő (gumi is),
- METRO raktár,
- a környék legszebb vasútállomása,
- kiváló mobiltérerők (3G, 4G),
- iskola, óvoda,
- Művelődési Ház...

Statisztika:

JoomlaWatch Stats 1.2.8b by Matej Koval

Országok

62.4%HUNGARY HUNGARY
24.3%UNITED STATES UNITED STATES
2.5%AUSTRALIA AUSTRALIA
1.6%UNITED KINGDOM UNITED KINGDOM
1.5%GERMANY GERMANY
1.4%CZECH REPUBLIC CZECH REPUBLIC
1%AUSTRIA AUSTRIA
0.7%SLOVAKIA SLOVAKIA
0.5%ROMANIA ROMANIA
0.4%SWITZERLAND SWITZERLAND

Látogatók

Tegnap:  83
Ezen a héten:  83
A múlt héten:  431
Ebben a hónapban:  1345
A múlt hónapban:  1843
Összesen:  19506


KÖZADATKERESŐ

Rendhagyó történelemóra volt Balatonszentgyörgyön, a Nemzeti Összetartozás Napján PDF Nyomtat Email
SatartlapGoogle bookmarkTwitterFacebook
2013 június 05. (szerda) 12:39

Kép1Június 4-én, az 1920-as trianoni békediktátum aláírásának évfordulóján rendhagyó, nyílt történelemórát tartottunk az iskolai könyvtárban.

Nemzetünk határokon átívelő egységére emlékeztünk. A megemlékezés nem csak diákjaink számára volt fontos, hanem meghívott vendégeink, falunk lakói, nyugdíjas pedagógusaink is megtiszteltek minket jelenlétükkel. Wass Albert „Üzenet haza” című versének meghallgatása után iskolánk, a Balatoni Vízi Polgárőr Szövetség és a BEOSZ tagegyesülete meghívására Erdős László ezredes rendhagyó történelemórát tartott számunkra. (Az ezredes részt vett az utolsó magyar hadifogoly, Toma András felkutatásában és hazahozatalában, erről könyvet is írt.)

A tényeket alapul véve idézte fel történelmünk emlékeit: Trianontól a második világháborún át, a napjainkig átívelő szakaszról, az 53 év távollét után hazatért hadifogollyal való kapcsolat kialakulásáról mindannyiunk számára emlékezetes, feledhetetlen, megható másfél órával gazdagította életünket.

A Bajtársi Egyesületek Országos Szövetségé nek kommunikációs szakbizottsági elnöke, Erdős László nyá.ezds kép- és videó vetítéssel, saját élményeinek megosztásával színesített történelemórájának élményeit és gondolatait érdeklődéssel hallgatták mindazok, akik itt voltak és velünk együtt emlékeztek magyar múltunk eseményeire. A délelőtt zárásaként hetedik osztályos tanulóink Reményik Sándor „Eredj, ha tudsz” című versét szavalták el, majd közösen elénekeltük az idei emléknapra komponált „Összetartozás dalát”, mely a jövőbe vetett hit gondolatait idézte fel.

Bencze Bea ig. helyettes